Moon

Moon

Eski çağlardan günümüze kadar uzanan bisiklet son günlerde modern ulaşım araçlarından biri olmuştur. Çocukluğumuzun ilk yıllarından genç dönemlerimize kadar bizi bırakmayan bisiklet, ileriki dönemlerde de işe giderken bile kullanabileceğimiz bir araç haline gelmiştir. Çevre dostu oluşu ile çevre bilimcilerinde beğenisini kazanmıştır.

Bisiklet ayrıca; artan hareketsizlikler sonucu meydana gelen obezite ve kilo alımına karşı da bünyeyi korur. Her gün işe giderken ya da çalışmıyorsan günde yarım saat sürüldüğü takdirde, vücudunuzda günlük 500 kalori yağ yakımı gerçekleştirir. Bu da kilo kontrolü olarak çok önemli bir paydır. Bisikletle günlük daha fazla vakit geçirildiğinde ise kilo vermeye yardımcı olur. Çoğu spordan daha keyifli olduğu için, bisiklet binerken sıkılmazsınız. Spor yapmayı çok sevmeyenler için keyifli bir araçtır. Bisiklet sürerken en önemli şey kask kullanmaktır. Moon marka kasklar, bisiklet severler arasında önemli bir yer alır.

Bisiklet, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi gibi kas ve iskelet sistemine de katkıları oldukça fazladır. İnsan vücudundaki duruşu destekleyerek, çevirdiğiniz her pedal kaslarınızın uzamasına yardımcı olur. Uzayan kaslar, yaşlılığı geciktirir ve çoğu hastalığı önler.

  • Bisiklet seçimi

Bisiklet seçiminde öncelikle erkek bayan bisikleti olmasına dikkat ediniz. Vücut yapısına uygunluğu sağlığınız ve kaza riski açısından önemlidir.

Bisiklet seçiminde önemli olan diğer bir kriter ise;  bisiklet donatılarının kalitesidir.

Bisikletler 3 farklı kadro malzemeden üretilir

  • Alüminyum
  • Karbon fiber
  • Çelik

Bu malzemelerin arasından en sağlamı alüminyum olmakla beraber fiyat konusunda da en yüksek fiyatlı bisikletler bu kadro ile üretilmektedir. Çelik diğer iki malzemeden daha ucuz bir malzemedir ver daha çok spor amaçlı olmayan bisikletlerde kullanılır. Sağlamlık açısından alüminyum en iyisidir ancak; yine de bir moon kask ile kullanılması gerekir.

  • Bisiklet modelleri

Dağ, yarış, spor, gezi, çocuk ve katlanır bisiklet gibi bisiklet modelleri vardır. Sizde yapacağınız etkinliğe göre bir bisiklet alacaksınız mutlaka amacına uygun olanı seçmelisiniz. Bisiklet sürmek de, araba kullanmak gibi dikkat isteyen bir etkinliktir. Özellikle manzaralı ve kalabalık yerlerde dikkatinizi kaybetmeden ve moon kask kullanarak kaza ve yaralanma riskinizi en aza indirgeyerek hareket etmelisiniz.

 

Seçime uyan ürün bulunamıyor.
To Top