KTM

KTM

KTM motosiklet üretiminde ünlü markalar arasındadır ve bisiklet modellerinde de iddialı bir firmadır. KTM, Türkiye’de 2011 yılından beri bisiklet satmaktadır. Bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını ve bisiklet sürücülerinin deneyimlerinden keyif almasını hedeflemektedir.

Avrupa ülkelerinde çok kişi tarafından tanınan KTM, Türkiye’de de fonksiyonel, kaliteli ve çeşitli bisiklet modelleri ile faaliyetini sürdürmektedir. KTM bisiklet modellerinde ağırlığın dağ bisikletlerinde olduğu görülmektedir.

KTM Bisiklet Modelleri Hangileridir?

Bisiklet sürmek için satın alınacak modellerin seçiminde ilk dikkate alınan konu bisikletin hangi arazi üzerinde kullanılacağıdır.

KTM bisiklet markası daha çok dağ bisikletleri üretimine odaklanmıştır. Bisikletle macerayı ve zorlu yolculukları sevenler markanın birçok farklı ve kaliteli ürünlerini gözden geçirebilir.

KTM bisiklet modelleri arasında full suspension özellikli bisikletler bulunmaktadır. Bu kategoride yer alan bisikletlerin hem ön hem arka taraflarında süspensiyon vardır. Gelişmiş süspansiyon sistemleri bulunur ve zorlu arazi koşullarında, dağlarda, tepelerde kullanım için uygundurlar. Dağ bisikletlerinin bir çeşididir.

Hardtail model bisikletlerde ise ön amortisör bulunur. Bu model de dağ bisikletlerinin arasında yer almaktadır. Hardtrail bisiklet ile zorlu arazilerde çıkış yapılabildiği gibi iniş de yapılmaktadır. Amortisörler, bisikleti darbelerden korurlar.

Trekking off road modeli, KTM bisiklet kategorisinde yer alan çeşitlerden biridir. Bu bisiklet ile yine bazı zorlu araziler üzerinde güvenilir ve sağlam bir şekilde sürüş yapmak mümkündür. Tam olarak dağ bisikleti gibi kullanılmazlar ama şehir bisikletlerine göre biraz daha zorlu yollar için tercih edilebilirler. Bu modele göre daha rahat arazilerde kullanım için trekking on road seçeneği de incelenebilir.

Şehir bisikletlerini şehir içi ulaşım için ya da gezme için kullanmak mümkündür. Kullanıcının trafikte etrafı rahat görebileceği ve aydınlatmanın doğru şekilde yapıldığı bisikletler arasındadır.

Yol bisikletleri ise hız odaklı olan bisiklet sürücüleri için ideal bir tercih olabilir. Dayanıklılıktan çok hızlanma özelliği bulunur. Yarış bisikleti olarak da satılırlar.

Çocuk bisiklet modellerinde ise güvenlik üst düzeydedir. Fazladan tekerleri bulunur ve çok hızlanmazlar.

Tüm arazilerde kullanabileceğiniz türden bir bisiklet seçimi yapmak istiyorsanız ATB modelleri tercih edilebilir.

KTM Bisiklet Fiyatları Nasıldır?

KTM bisiklet modellerinin fiyatları ilk olarak kadro ve donanım özelliklerine göre değişmektedir. Bisiklette kullanılan donanımların teknolojilerinden, kadroların hangi malzemeden yapıldığına kadar birçok faktör vardır.

Karbon fiber kadro daha çok yarış bisikletlerinde görülmekle beraber dağ bisikletlerinde de kullanılmaktadır. Bunların fiyatları yüksektir.

Çelik kadro ise performans, güç ya da dayanıklılıktan çok konfor amaçlı üretilen bisikletler için uygundur. Bunlar en düşük fiyatlı bisikletler olmaktadır.

Çoğu bisiklet kullanıcısı alüminyum kadroyu tercih eder. Özellikle dağ bisiklet modellerinde sıkça görülmektedir. Bisikletlerin kadro özellikleri donanımlarından daha önemlidir.

Seçime uyan ürün bulunamıyor.
To Top