KNOG

KNOG

Hayatımızdaki motorlu taşıtların çokluğu şehirlerde yaşanan trafik keşmekeşleri bizi değişik alternatifler aramaya mecbur bırakmıştır. Öyle zamanlar oluyordur ki on dakikalık bir yolu 1 saat süren trafik çilesi ile çekmek durumunda kalıyoruz. Bu gibi durumlarda bisiklet insanların için en önemli çıkış yolu kaçış yolu olmak da ve kendimizi bisiklet çevirmenin verdiği rahatlıkla ve özgürlükle duran motorlu taşıtların yanından geçerek rahatça bizi gideceğimiz yere götürmektedir. İnsanlarla etkileşim içinde olduğumuz ve bisikletin üstünde olduğumuz her zamanda biz de aslında bir taşıt olduğumuz gerçeğini unutmamak gerekir. Gündüz veya gece her ne zaman bisikletimizi kullanıyorsak trafik kuralları kayıtsız şartsız uymamız gerekir. Bisikletimizin üzerinde bulunan ikaz lambaları bizi trafikte koruyacak en önemli aksesuarlardır. Bu aksesuarların en iyi üreten firma herkesin ilk aklına gelen firma knog tır. Bisiklet aksesuarları üzerine eşsiz tasarımlar üretir ve çalışanları bir takımdır. Bu takım herkes için kullanılabilir ürünler tasarlayan yaratıcı tasarımcılar ve mühendislerden oluşur.

Bisiklet Üzerindeki Trafik Aksesuarları

Far

Beyaz ışık verecek ve önde 20 metre aydınlatacak bir lamba olması gerekir.

Knog aydınlatıcılar sayesinde yolunuz hep aydın olacak ve ışığınız hep acık kalacaktır.

Kuyruk Lambası veya Reflektör

Arkada, bir adet kırmızı renkte ışık veren lamba veya kırmızı reflektör olmalıdır.

Knog lambaları sizin her daim her yerden görünmenizi sağlayacaktır ve bisikletinizi güvenle sürmenizi sağlayacaktır. Görünmek sizin kaza en aza indirgeyen faktördür.

Fren

Emniyetle durmayı sağlayabilecek; ön ve arka tekerleklere kumanda edecek, birbirinden ayrı iki adet olacak.

İhbar Aleti (Zil)

Normal olarak 30 metreden duyulabilecek ses çıkarabilen zil korna veya benzeri ses aleti olacak. Knog zil ile sizi herkes duyabilir. Herkese kendinizi duyurabilirsiniz.

Sandık (Bagaj)

Sürücünün rahat ve emniyetle görüşüne ve kullanmasına engel teşkil etmeyecek, genişliği iki tekerleklilerde 80 cm, üç tekerleklilerde 160 cm'yi geçmeyecektir.

Reflektif İşaret

Bisiklet sürücüleri ve yolcuları gece seyahatlerinde görünürlüklerini sağlayacak şekilde giyinecekler veya giysilerine yansıtıcı işaret (yansıtıcılı yelek gibi) takacaklardır.

Belirtiğimiz aksesuarlar bir bisiklette trafik kurallarına uygun bir bisiklet olup olmadığını göstergesidir.

 

 

Seçime uyan ürün bulunamıyor.
To Top