KING ROOF

KING ROOF

Çocukluğumuzda en sevdiğimiz oyuncaklardan biri de bisikletimizdir. Bütün oyuncaklarımızı unuturuz ancak; bisikletimizin rengini, markasını, tasarımını asla unutmayız. Çünkü bisikletin, ayrı bir yeri vardır insanın hayatında. Sürmesi keyiflidir. Hem sizi bir yerden bir yere götürür, hem de hareket etmenizi sağlar. Güzel manzaralar izleyebilir ve bol bol nefes alırsınız. Yakın mesafede trafik sıkıntısı derdini yaşatmaması nedeni ile son günlerde bisiklet, çok kullanılan araçlardan biri olmuştur. Gelişmiş toplumlarda bisiklet süren kişi sayısı oldukça fazladır. Kalabalık ve trafik, ayrıca işlerin hep masa başı olması, makinelerin insanların her yapması gerekeni rahatlıkla yapabilmesi nedeni ile, insanoğlu hareket edebilmek için bisikleti tercih etmeye başlamıştır. Her gün kullanılan bir bisikletin, kilo kontrolüne, iskelet ve kas sistemine yararları oldukça fazladır. Ayrıca, evinizden uzak bir yerde bisiklet sürmek istediğinizde king roof sayesinde bisikleti rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bisiklet Seçerken

Bisiklet seçerken ilk düşünülmesi gerekenlerden biri kullanım amacıdır. Kullanılacak mekanlara göre bisiklet donanımları çok değişmektedir. Bir dağ bisikletinde, darbe emici çift amortisörün kullanılması önem taşır. Alüminyum kadrodan yapılmış bir dağ bisikletinin, hafifliği taşıma kolaylığı sağlar. Ayrıca her arazide kullanım imkanına uygun olarak üretilmiş dağ bisikletlerinin bazen yanında king roof taşıma aparatı da hediye olarak sunulur.

Kullanılacak bisiklet şehir bisikleti ise konfor önem taşır. Tasarım ve dizaynı diğer bisikletlerden daha farklı bir doku oluşturur. Sürüş kolaylığına dikkat edilmesi gereken şehir bisikletlerinde erkek ve bayan olarak da kullanım farklılığı yer alabilir.

Çocuk bisikletlerinde güvenlik oldukça önemlidir. Belirli bir hızdan sonra hızı azaltan özel tekerler sayesinde çocukların bilinçsizce hızlanmasını önler özellik taşır. Çocuk bisikletlerinde sepet ya da püskül gibi aksesuarlar kullanılabilir.

Yol bisikletlerinde özel dişliler vardır. Bu bisikletlerde amortisör kullanılmaz. Sadece yarış olarak kullanıldığı için genelde düz yolda kullanıma uygundur.

Katlanır bisikletler genelde ikiye ya da üçe katlanarak araçta kullanım kolaylığı sağlanır. Böylece king roof ile taşınmasına da gerek kalmaz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklet sürerken en önemli şey aslında kaza riskinin en aza indirgenmesidir. Özel kasklar ve dizliklerle kazada yaralanma riski azalırken, kullanılacak araziye uygun tekerler de kazar riskini en aza indirir.

Seçime uyan ürün bulunamıyor.
To Top