FSA

FSA

Bisiklet kültürünün gitgide yaygınlaştığı günümüzde, bisiklet süren herkes çocukluğuna gittiğini düşünür. Çocukluğuna özlem duyanlar, bunu bisiklet sürerek giderebileceğini düşünür. Çocukken bisikletle yaptığı hareketler gözünün önüne geldiğinden, bisiklet sürmek ayrı bir keyif verir insana. Yollarda gezmekten, sık sık bisikletin bir parçası düşer ya da zincir gibi aksamları bozulur. Bu durumlarda, çocukken bile hemen bir bisiklet tamircisine giderdik. Bisiklet tamircisi, ufak tefek kaynaklarla ve kullanacağı fsa vidalar ile tamirini gerçekleştirirdi. O bisiklet sanki eskisinden daha hızlı ve kolay giderdi bozuk asfaltlarda.

Şimdilerde ise; nedendir bilinmez, bisiklet tamircisi bulmak çok zor oldu. Eskiden her sokak başını döndüğünüzde rastladığınız o dağınık dükkânlar yok. Her bisiklet sevdalısı, oranın kokusuna hasret duyar ve öyle bir dükkânı yaşatmak ister. Bunu ise, evlerinin küçük bodrum katındaki minik ışık almayan dükkânını bisiklet tamir parçaları ile doldurur. Bisiklet tamircisinden öğrendiği bakım ve onarımları burada devam ettirir. Tekere gelen bir çiviyi söker ve fsa bant yapıştırarak, tekerin biraz daha devam etmesini sağlar. Zinciri yağlar arada, artık gitmeyeceğini düşünürse fsa zincir ile değiştirir.

Bisiklet tamirinde parçalar çok değişkenlik gösterir. Tamirde gereken küçücük bir malzemenin olmaması bile tamiri imkânsızlaştırır.

Fsa Parça Çeşitleri

Tamir için gidon bandı, göbek adaptörü, vida, elcik, kelepçe, gidon, karbon gidon, orta yatak, orta yatak gibi malzemelere ihtiyaç duyarsınız. Bunlardan başka, değiştirilmesi gereken parçalarınızda olacaktır. Yol gidonu, sele borusu, fren kolu, fren ayakları, aynakol, jant seti gibi bisiklet parçalarınızı değiştirebilirsiniz. Güzel bir suluk takımı takviyesi ile, uzun yollarda bile sıkıntı çekmeden gezinizi tamamlarsınız.

Bisiklet Çeşitleri

Bisikletlerin kullanım durumlarına göre çeşitleri mevcuttur. Bunlardan biri şehir bisikletidir. Şehirlerde kullanımı yaygınlaşan bisikletler,  rahat sürüşe ve özel tasarıma ihtiyaç duyar. Kullanım kolaylığı önemlidir. Yarış bisikletlerinde tekerler hız yapmaya göre tasarlanırken, çocuk bisikletlerinde belirli hızdan sonra yavaşlayacak tekerler dizayn edilir. Dağ bisikletlerinde arazinin engebeli oluşu göz önünde bulundurularak, çift amortisör kullanılarak, darbe ve sarsıntı azaltılır. Bisiklet alırken bu gibi faktörleri ve nasıl bir arazide kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Desc

2Ögeler

sayfa başı
  1. FSA Gidon Sargısı HB Gel Power Touch Beyaz
    FSA Gidon Sargısı HB Gel Power Touch Beyaz
    Özel Fiyat 162,90 ₺ Normal fiyat 181,00 ₺
  2. FSA Gidon Sargısı Ultragel Kırmızı
    FSA Gidon Sargısı Ultragel Kırmızı
    Özel Fiyat 162,90 ₺ Normal fiyat 181,00 ₺
Desc

2Ögeler

sayfa başı
To Top