Fizik

Fizik

Bisiklet kullanımı toplum için yararlı bir aktivitedir. Hiçbir şekilde doğayı kirletmeyen ve ses, duman gibi kötücül maddeler çıkarmayan bir ulaşım şeklidir. Ayrıca bisiklet sağlıktır. Gün içerisinde spor yapamayan bireyler bisiklet ile ulaşımlarını gerçekleştirirken aynı zamanda spor da yapmış olurlar. Kısa mesafeli yolculuklarda daha çok tercih edilen bisiklet trafikte hızı bir ulaşım aracıdır ve zaman kazanmanıza sebep olacaktır.

Bisikletin birden çok parçanın bir araya gelmesiyle oluşan ve bütün parçaların belli bir dinamizm ile hareket etmesi sonucu hareket eden aygıttır. Temel parçaları, lastik, gidon, sele, zincir, fren olarak sayılabilir. Bisiklet yolculuğunuzun etkin ve konforlu olmasını sağlamak için bu parçaların her birinin çok iyi kalitede olması gerekmektedir. Örneğin, sele aracılığıyla omurganıza yüklenmeden rahat ve konforlu aynı zamanda sağlıklı bir şekilde bisiklet sürebilirsiniz. Ayrıca her bir parça için farklı bir firma belli bir kalitenin üstündedir. Örneğin, Fizik’in ürettiği seleler dünyaca ünlüdür.

Selenin önemi ve Fizik bisiklet malzemeleri

Bisiklette selenin önemi oldukça fazladır. Bisiklet kullanımında eğer doğru sele tercih edilmezse bu durum pek çok hastalığa yol açabilmektedir. Sele seçimi boyun ve omurga rahatsızlıklarına yol açabilmektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar yanlış sele seçiminin oturma alışkanlıklarınızı bozabileceğine ve kısırlığa yol açabileceği kanıtlanmıştır. Selenizin kalitesi ve rahatlığı kadar yüksekliği de aynı derecede önemlidir. Doğru ayarlanmış sele yüksekliği doğru güçte pedal basmanızı ve az enerji tüketerek daha fazla yol alabilmenizi sağlamaktadır.

Fizik; bisikletler için sele, gidon ve ışık sistemleri üreten bir şirkettir. Dünyaca tanınan şirket farklı spor dallarında pek çok spor takımının sponsorluğunu yapmaktadır. Fizik’in faklı tipteki sürücüler için farklı sele modelleri tasarlamıştır. Kalçalarını çok hareket ettirmeyen ve esnek omurgaya sahip olan kişiler için yılan modelinde bir sele tasarlamışlardır. Bir miktar kalça hareketine sahip sürücüler ve orta seviye omurga esnekliğine sahip kişiler için bukalemun modeli tasarlanmıştır. Yani her kişinin bisiklet sürme tarzı farklıdır ve bu durumda kişilerin kendi fiziksel yapılarına uygun seleler seçmesini zorunlu kılmaktadır. Fizik’ seleleri ile uluslararası yarışmalarda öncü bir firmadır

Desc

5Ögeler

sayfa başı
 1. Fizik Sele Gobi M5 Manganese Rail 220G Mtb Beyaz
  Fizik Sele Gobi M5 Manganese Rail 220G Mtb Beyaz
  Özel Fiyat 494,10 ₺ Normal fiyat 549,00 ₺
 2. Fizik Gidon Sargısı Endurance Classic Kırmızı
  Fizik Gidon Sargısı Endurance Classic Kırmızı
  Özel Fiyat 151,93 ₺ Normal fiyat 168,80 ₺
 3. Fizik Sele Tundra M5 Manganese Rail 220G Mtb Siyah
  Fizik Sele Tundra M5 Manganese Rail 220G Mtb Siyah
  Özel Fiyat 494,10 ₺ Normal fiyat 549,00 ₺
 4. Fizik Gidon Sargısı Performance 3mm Sarı
  Fizik Gidon Sargısı Performance 3mm Sarı
  Özel Fiyat 162,90 ₺ Normal fiyat 181,00 ₺
 5. Fizik Gidon Sargısı Performance 3MM Pembe
  Fizik Gidon Sargısı Performance 3MM Pembe
  Özel Fiyat 156,60 ₺ Normal fiyat 174,00 ₺
Desc

5Ögeler

sayfa başı
To Top