Cranks Brothers

Cranks Brothers

Dünyanın sayılı bisiklet parça ve aksesuar distribütörlerinden olan Crank Brothers, birçok kıta ve ülkeye bisiklet tutkunları için özel olarak dizayn edilmiş ürünler pazarlıyor. 1997 yılında Selle Royal’e bağlı olarak çıkarılmaya başlanan modeller, kısa zamanda bisiklet tutkunlarının ilk tercihi haline geldi. Profesyonel bisikletçilerin ve özellikle dağ bisikletçilerinin kullandığı yan ürünleri, malzemelerinde sıradanlıktan kaçınarak üreten Crank Brothers, şu anda bu alanda dünya lideri konumunda denilebilir.  

Piyasadaki Ürünler

Türkiye’de en çok tüketilen ürünlerin başında Crank Brothers’a ait Allen Çakı modeli geliyor. Bunun yanı sıra, ürettikleri titanyum içerikleri pedalları ve pedallara dair diğer yan ürünleriyle firma gerek Türkiye’de gerekse dünyada, alanında bir numara olma özelliği taşıyor. Özellikle pedal, pedal koruyucuları, bisiklet tekerlek pompaları ve vida jant setleriyle bisiklet piyasasının amiral gemisi olma durumlarını koruyorlar. Genellikle bisikletin ana gövde parçaları üretimi yapan firmanın bunlar haricinde üzerinde çok durduğu bir ürün yok denecek kadar az. Bu ana gövde ürünlerinin haricinde çıkarttıkları destek ürünlerine de çakı, çeşitli vida ve aletlerini örnek vermek mümkün. Başka bir örnek olarak ise elcik modellerini gösterebiliriz. Bu üründe çok fazla çeşit olmasa da firma, bisikletin ana gövdesine dahil olan bu ürünü görmezden gelmemiş ve kendi tarzına uygun olan modeller yaratmış.

Fiyat/Performans Özelliği

Firmanın ürünlerine baktığımızda ilk göze çarpan, sıradan ham maddelerin malzemelerin yapımında kullanılmıyor oluşu. Ürünlerinin neredeyse hepsinde titanyum veya farklı paslanmak maddeler kullanan firma, bu konuda kendini çok yetkinleştirmiş durumda. Bu açıdan bakıldığında çoğu ürününün piyasadakilere oranla pahalı olduğunu söylemek mümkün. Ancak, sürekli paslana ve işe yararlığını kısa sürede kaybeden yan ürünlerdense, bir defa ve neredeyse senelerce kullanılabilecek bir Crank Brothers ürünü tercih etmek en mantıklısı gibi görünüyor.

Kimler İçin?

Genelde profesyonel ve dağ bisikletçileri kalibresinde ürünler üreten firma, aslında her yaştan ve bisiklet sürmeyi seven her insana yönelik olarak ürünler de piyasaya sürüyor. Bu sebeple, eğer siz de kaliteden ödün vermeden spor yapmak, bisiklet sporuyla uğraşmak isteyenlerdeyseniz Crank Brothers ürünlerini hiç çekinmeden deneyebilirsiniz.

Seçime uyan ürün bulunamıyor.
To Top